Türkiye Dans Şampiyonlarıyla Birlikte...

Dans etmek ister misiniz?

TRAKYA DANS

kültürel, spor ve sosyal içerikli faaliyet alanlarıyla Çorlu’da hizmete girmiştir. Kurucu üyelerden Türkiye Latin Amerikan Dansları Şampiyonları, dansı yaş sınırı olmadan herkesin yapabileceği, özellikle hareket eksikliği olan kişilerin hayatına bir renk katacağı konusunda hareketle, dansın sağlığın anahtarı olduğunu belirtmektedir. Kulübümüzün sloganı “Hareket Yaşamdır.” Bu çıkış noktasıyla sanatı fiziksel hareketle birleştiren dans; aslında herkes için sağlık ve zinde olmanın bir bakıma anahtarı olmaktadır.

Dans, özellikle yoğun iş temposunda çalışan halkımıza müzik eşliğinde hem rahatlama hem de fiziksel zindelik sağlamaktadır. 

Kasım 2006'da, Türkiye'yi dans konusunda uluslararası arenada tanıtmak için WDC (World Dance Council- Dünya Dans Konseyi) ne tam üyelik için başvurulmuştur. 30 Mayıs 2007 tarihinde WD&DSC (World Dance and Dance Sport Council) Dünya Dansları Konseyine üyeliği kabul edilmiştir. Böylece amatör olarak ülkemizi yurt dışında temsil eden sporcularımızın yanında profesyonel anlamda da sporcularımızın ülkemizi yurt dışında temsil etme şansı doğmuştur.

Amacımız, dansı halka sevdirmeyi, dans yarışmaları düzenlemeyi, dans sporcusu yetiştirmeyi ve dans eğitimi verecek profesyonel anlamda hocalık yapabilecek dans severleri yetiştirmeyi öncelikli amaçları arasında almıştır.

Çağdaşlaşma yolundaki temel taşları daha Cumhuriyetimiz kurulmadan çok önce gören ve bu alanlarda sistematik bir şekilde halka yenilikleri bizzat kendi tanıtan Ulu Önder Atatürk, dansın da toplumumuzda bir temel taş olacağını görmesi bizleri güçlendirmekte, desteklemektedir.

Avrupa Birliği ve Türkiye’nin reklamı olarak dansı bir araç olarak kullanmak ve gerek ulusal gerekse uluslararsı yarışmalarda Türkiye’nin gerçek yüzünü yansıtabilmek bizlerin bir görevi olmaktadır.

Bu bağlamda elimizden ve gönlümüzden gelenin en iyisini çocuklarımız ve kendimiz için yapmak, daha da önemlisi sağlığımızı korumak, zihnimizi ve bedenimizi zinde tutmak için bizlerle el ele verip sanat ve spor olan dansı her kesime ve herkese sevdirelim, saygı ve sevgilerimizle.