3. Uluslararası TRakya Dans Festivali

3. UDTF

festival_2103_logo

 

Profesyonel Dansçılar Derneği tarafından bu yıl  üçüncüsü düzenlenecek olan “Uluslararası TRakya Dans Festivali“ne bu sene  Litvanya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Fransa, Sırbistan, Ukrayna, Gürcistan ve Rusya  daha geniş çapta uluslararası ülkenin katılımıyla 16-17 Eylül 2013 tarihlerinde yaklaşık otuz bin izleyici hedefiyle Çorlu Cumhuriyet Parkında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çorlu Belediyesi katkılarıyla TRakorg Organizasyon tarafından organize edilecektir. Balkanlarda başta Trakya ve Türkiye’nin sanata verdiği destek ile ne denli ev sahipliği yaptığını, desteklerinizi esirgemeyeceğiniz III. Uluslararası TRakya Dans Festivali ile bir kez daha göstermek istiyoruz.

Avrupa Birliğinde Türkiye’nin reklamı olarak, halk danslarını bir araç gibi kullanmak, gerek ulusal gerekse uluslararası platformda Türkiye’nin gerçek yüzünü yansıtabilmek için yapacağımız festivalimizin dünya kültürlerinin kaynaşmasına uygun bir zemin oluşturacağı kanısındayız.

 


2013 Festival Promotion Videos

Venue / Yer


Daha Büyük Görüntüle


PROJENİN HEDEFİ:

 

  • TRakya ’yı ve Çorlu’yu ulusal-uluslararası anlamda marka bölge yapmak,
  • Halkımızın eğlenebilmesi; aynı zamanda ruhunu doyuran dans gösterileri ve canlımüzik performansları ile unutulmaz anlar yaşatmak,
  • Genç yetenekleri ortaya çıkartmak,
  • Kültürel mirasımıza sahip çıkmak
  • Dünya kültürlerinin sentezini dans ve müzik ile ortaya koymak.
  • Üçüncüsü ile geleneksel hale gelecek olan festivalimizde; halkımızı dans müziğin kalitesi ve büyüsüyle buluşturmak, estetik anlayışına ve ruhuna hitap etmek istiyoruz. Festival veya benzer organizasyonlar için her zaman bölge dışına çıkmak zorunda kaldığı bu durumu, yapacağımız festivalimizde ki dans ve müzik şölenleri ile az da olsa ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

    Siz değerli dans severleri katılımızla vereceğiniz destekle festivalimizde görmekten onur duyacağız….

    UTDF@2013 – Festival Komitesi


 

 Sahne / Stage

stage 

Important

Musics should be mp3 , wav or CD trak format with high quality recorded!


 

Çorlu dans festivaline hazırlanıyor

3. Uluslararası Trakya Dans Festivali 16-17 Eylül 2013 tarihlerinde Çorlu Cumhuriyet Parkı’ndaki yerinde birbirinden renkli organizasyonlarıyla Çorlu halkını dansa doyuracak.

Profesyonel Dansçılar Derneği öncülüğünde Çorlu Belediyesi’nin desteği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Trakorg Organizasyon tarafından organize edilen 3. Uluslararası Trakya Dans Festivali 16 Eylül Pazartesi günü saat 19:00’da Çorlu Cumhuriyet Parkı alanında başlıyor.

Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Rusya’dan toplamda Türkiye dahil 150 performansçının dans ve müzik gösterileri sunacağı bu renkli festivalde en genç dansçılar Onur Suzan Dans Okulu’nun 6 yaşındaki öğrencileri olacak. Halk danslarından, Latin danslarına; gangnam style danstan, oryantale kadar birçok dans türünde yapılacak olan gösteriler amatör ve profesyonel dansçılar tarafından sergilenecek. En önemli amaçlarından birinin “genç yetenekleri keşfetmek” olarak kaydedildiği festival, Çorlu’daki dans tutkunu gençlerin kendini göstermesi için de birbirinden renkli ve eğitici etkinlikler yapmaya hazırlanıyor.

Çorlu’da açık hava partisi

Çorlu’da 3. kez düzenlenecek olan festivalin bu yıl ki programı içerisinde yapmayı planladığı bir diğer önemli etkinlik de açık hava partisi. DJ eşliğinde açık havada birbirinden farklı türde şarkıları ile bütün katılımcıların ve Çorlu halkının dahil olacağı bu etkinlik herkes tarafından merakla bekleniyor. Ayrıca Rus Şarkıcı Oxana’nın Rusça parçaların dışında Türkçe parçalar da seslendireceği festival eğlenceli dakikalara sahne olacak.

Festival destekçileri ve sponsorları ise şöyle; Çorlu Belediyesi Belediye Başkanı Ünal Baysan başta olmak üzere Mergen Ticaret Ayhan Mergen, Çorlu Divan Hotel Tolga Rona, Cem Ofset-Avrupa Yakası Gazetesi Selahattin Er, Fercom Reklam Kenan Aşer, AS Production Burak Üntürk, Dekor Sevgisi Kevser Aşer, Çorluweb Tv Aysel Güneş, Creawatt Cumhur Önder ve Onur Suzan Dans Okulu.

 

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppPinterestShare