Hakkımızda

Merhabalar,

Festival-Tr, Profesyonel Dansçılar Derneği’nin resmi internet sitesidir. Bu sitede, Profesyonel Dansçılar Derneği tarafından organize edilen aktiviteler yer almaktadır.

Turkish Professional Dancers Association


Dear friends,

Festival-TR is an official web site of Turkish Professional Dancers Association, known as TPDA. In this site, you could find the activities which were organized be TPDA.


Profesyonel Dansçılar Spor Kulübü Derneği 19 Haziran 2006 tarihinde kültürel, spor ve sosyal içerikli faaliyet alanlarıyla Çorlu’da hizmete girmiştir. Kurucu üyeleri, 2001 Türkiye Latin Amerikan Dansları Şampiyonları, dansı yaş sınırı olmadan herkesin yapabileceği, özellikle hareket eksikliği olan kişilerin hayatına bir renk katacağı konusunda hareketle,  dansın sağlığın anahtarı olduğunu belirtmektedir. Derneğimizin sloganı “Hareket Yaşamdır.” Bu çıkış noktasıyla sanatı fiziksel hareketle birleştiren dans; aslında herkes için sağlık ve zinde olmanın bir bakıma anahtarı olmaktadır.

Profesyonel Dansçılar Derneği 18 Eylül 2010 tarihinde İzmir – Karşıyaka’da Dans Sporu – Latin Kategorisinde 14 farklı ülkenin katıldığı Dünya Dans Yarışması düzenledi. Bu büyük organizasyon kral TV den canlı yayınlandı. Yaptığımız dünya yarışması organizasyonundan bağlı olduğumuz dünya dans konseyinden tam not aldık.

Hem ülkemiz hem de dans adına çok büyük bir adım atan Profesyonel Dansçılar Derneği 2011 yılında I. Uluslarararsı Trakya dans festivali kapsamında bu başarıyı gelecek senelerde Çorlu’ya taşıma arzusundaki ilk adımı başarıyla attı.

 

trakya_dans festival_kolaj1

festival_2012_sponsoralara_tesekkur

3.utdf_kolaj
dansyarismasi2

FacebookTwitterGoogle+Google GmailWhatsAppPinterestShare