Uluslararası TRakya Dans Festivali

4. TRakya Dans Festivali

Afis_A3

IV. ULUSLARARASI TRAKYA DANS FESTİVALİ, gerek dansa dair içerdikleri gerekse kültürler arası paylaşım açısından sunduklarıyla zevkle izlenen bir festival olacak. Festival kapsamında kısa süreli eğitimler de yer alacak olup, 7’den 77’ye her yaş grubundan katılımcıya açıktır. Festivalimiz Profesyonel Dansçılar Derneği ve NORBEKOV Merkezi Türkiye‘nin ortak organizasyonudur. 

PROJENİN HEDEFİ:

  • TRakya ’yı ulusal-uluslararası anlamda marka bölge yapmak,
  • Halkımızın eğlenebilmesi; aynı zamanda ruhunu doyuran dans gösterileri ve canlı müzik performansları ile unutulmaz anlar yaşatmak,
  • Genç yetenekleri ortaya çıkartmak,
  • Kültürel mirasımıza sahip çıkmak
  • Dünya kültürlerinin sentezini dans ve müzik ile ortaya koymak.

Sitemize girerek festivalimizle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Organizasyon tarihi 12.09.2015 Yer, Çorlu ATAMAN OTEL FESTIVAL VENUE. Festivalimize bu sene uluslararası anlamda. Bulgaristan, Yunanistan, Özbekistan,  Ukrayna, Gürcistan, Romanya ve Rusya  dans guruplarının gelmesi beklenmektedir. Ülkemizden, Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil etmiş ve halen katıldıkları gerek yarışma gerekse gösterilerle ülkemizin gurur kaynağı dansçılarımız ve hocalarımızın katılacaktır.

Festival tanıtımı, reklam panoları, yazılı ve görsel ilanlar, radyo reklamı, teaserlar, belediye otobüsleri, kargo ile Valilikler, Belediyeler, Halk Eğitim Merkezleri ve ilgili eğitim kurumlarına festival dosya paketi gönderimleri ve internet aracılığı ile günde binlerce kişiye duyurulması hedeflenmektedir. Bu yıl festivali internetten canlı olarak yayınlamak için gerekli altyapı ve teknik donanım çalışmalarına başlanmıştır. Ayrıca Uluslararası TRakya Dans Festivali artık uluslararası bir marka olma yolunda WDC-Dünya Dans Konseyi ve ASSITEJ Uluslararası Festival Birliği’ne üye olmuştur.

Dördüncüsü ile geleneksel hale gelmiş olan festivalimizde; halkımızı dans-müziğin kalitesi ve büyüsüyle buluşturmak, estetik anlayışına ve ruhuna hitap etmek istiyoruz. Festival veya benzer organizasyonlar için her zaman bölge dışına çıkmak zorunda kaldığı bu durumu, yapacağımız festivalimizde ki dans ve müzik şölenleri ile az da olsa ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

www.festival-tr.com