Profesyonel Dansçılar

Turkish Professional Dancers Association

Turkish Professional Dancers Association

Profesyonel Dansçılar Derneği, 12 Haziran 2006 tarihinde kültürel, spor ve sosyal içerikli faaliyet alanlarıyla Çorlu’da hizmete girmiştir. Kurucu üyelerden olan Onur Mergen ve Suzan Erdim, 2001 Türkiye Latin Amerikan Dansları Şampiyonları, dansı yaş sınırı olmadan herkesin yapabileceği, özellikle hareket eksikliği olan kişilerin hayatına bir renk katacağı konusunda hareketle,  dansın sağlığın anahtarı olduğunu belirtmektedir. Derneğimizin sloganı “Hareket Yaşamdır.” Bu çıkış noktasıyla sanatı fiziksel hareketle birleştiren dans; aslında herkes için sağlık ve zinde olmanın bir bakıma anahtarı olmaktadır.

Derneğimiz, dansı halka sevdirmeyi, profesyonel kategoridedans yarışmaları düzenlemeyi, amatör ve profesyonel dans sporcusu yetiştirmeyi ve dans eğitimi verecek profesyonel anlamda hocalık yapabilecek dans severleri yetiştirmeyi öncelikli amaçları arasında almıştır.

…Çağdaşlaşma yolundaki temel taşları daha Cumhuriyetimiz kurulmadan çok önce gören ve bu alanlarda sistematik bir şekilde halka yenilikleri bizzat kendi tanıtan Ulu Önder Atatürk, dansın da toplumumuzda bir temel taş olacağını görmesi bizleri güçlendirmekte, desteklemektedir.

Avrupa Birliği için Türkiye’nin reklamı olarak dansı bir araç olarak kullanmak ve gerek ulusal gerekse uluslararası yarışmalarda Türkiye’nin gerçek yüzünü yansıtabilmek bizlerin bir görevi olmaktadır.

Bu bağlamda elimizden ve gönlümüzden gelenin en iyisini çocuklarımız ve kendimiz için yapmak, daha da önemlisi sağlığımızı korumak, zihnimizi ve bedenimizi zinde tutmak için bizlerle el ele verip sanat ve spor olan dansı her kesime ve herkese sevdirelim,  saygı ve sevgilerimizle…

The association is founded to activate  Civil Society activities and provide its development and upport persons and organizations that work on this topic, to make efforts in order to make dancing as a sportive and artistic activity, to accomplish some studies for endearing  dancing to people,to develop personal self-consciousness in every age groups of people,to contribute  people’s mental and  hysical development and gather the dancers who earn their living professionally

Since 2011, Thrace Region’s biggest dance festival held in Çorlu organized by Turkish Professional Dancers Association, with the support of Turkish Cultural and Tourism Ministary and Çorlu Municipality. Range of participants from 5 age years up to 70 years old. Consist of Folklor, Ballroom Dances, Oriantal, Free style, Live music, Live DJ performance our aim to find out the young talents, meet high qualit of art with audiances.

WDC World Cup 2010 – Turkey 18.09.2010 – İzmir,

Over 15 countries Latin Ameican Dance Sport Section Top 50 professionals paticipate.

Also it was a live broadcast on a National TV in Turkey.

Annual, International Thrace Dance Festival Çorlu/Tekirdağ – Venue, Area

I.ITDF, 5.11.2011 / II.ITDF, 6,7.10.2012 / III.ITDF, 16,17.09.2013